K čemu slouží životní pojištění?

12.02.2020

Co je to vůbec to životko?

Tento druh pojištění má za úkol zajistit Vám pokrytí Vašich nákladů v případě výpadku příjmů ze zdravotních důvodů. Zajistí Vaši rodinu, případně rodiče před finanční zátěží danou Vaším zdravotním stavem. Ať už jde o kratší nemoci, úrazy, nebo jakékoliv trvalé následky. Jde nejen o pokrytí příjmů, ale také o pokrytí výdajů na léčbu se zdravotním problémem spojenou. 

Komu se vyplatí být pojištěný?

Je vhodné zejména pro toho člena rodiny, který v domácnosti poskytuje podstatnou část příjmů. Důležité je i chránit se v případě v případě čerpání hypotečního úvěru, případně jiného úvěru nebo nepokrytého závazku. Pokud budete neschopní splácet a zůstane Vám milionový dluh na hypotéce, určitě to není přijemná situace... 

Pro koho není vhodné?

Není vhodné pro jednotlivce, případně rodiny, které mají dostatečnou finanční rezervu, nebo majetky s dobrou likviditou. Těmto klientům se nevyplatí vydávat se z financí na měsíční platbu pojistného, protože dokážou vzniklý problém pokrýt ze svých finančních rezerv. 

Jsme na tom v Česku nadprůměrně dobře?

Teď trochu statistiky.. Podle ČSÚ mělo v roce 2012 nějakou formu rizikového životního pojištění více než osm a půl milionů obyvatel, to je na desetimilionovou republiku dobré, ne? Záhy Vám odpovím, není... Realita je trochu jiná, většina smluv rizikových životních pojištění je totiž koncipována na krytí úrazu, nikoliv onemocnění.

Dle Českého statistického úřadu jsou zdravotní problémy kryté z životního pojištění způsobené z 11% úrazem a z 89% onemocněním, na které se většina těchto smluv nevztahuje! Problém tedy není v tom, že by lidé byli nepojištění, ale ve špatném nastavení jejich pojistných smluv, které je z hlediska pravděpodobnosti kryjí sotva z jedné třetiny. 
A co vy? Máte svoje "životko"?

Potřebujete ho sjednat, nebo správně nastavit? 

Ozvěte se mi... :-)


Autor článku: Jan Vystoupil

Jan Vystoupil se narodil v Břeclavi, absolvoval střední školu v Kloboukách u Brna obor Informační Technologie. Od druhého ročníku střední školy začal podnikat v oboru realit a po maturitě pokračoval na studiu angličtiny. Jelikož chtěl své klienty obsloužit na maximálně profesionální úrovni, tak si rozšířil portfolio služeb i o finance a nadále působí v obou těchto odvětvích. Jeho cílem je poskytovat maximální možný komfort své stávající i nové klientele.

Dluhopis je cenný papír, který zavazuje emitenta (vydavatele) dluhopisu vyplatit peněžní obnos držiteli dluhopisu, včetně příslušného úroku v určitém termínu.